איך להצליח במקום העבודה?

מזל טוב! מצאתם את עבודת החלומות. ייתכן מאוד שתגלו מהר שלמצוא עבודה זה החלק הקל, כי עכשיו אתם צריכים להצליח בתפקידכם החדש, ולהוכיח לכולם שאתם הבחירה הנכונה.

הצלחה של עובד בתפקידו חשובה כמובן לעסק או לחברה שבה הוא עובד, אך יותר מכך, חוויית הצלחה חשובה ביותר לכל אחד באופן אישי. הצלחה מובילה לחשיבה חיובית, ביטחון עצמי וליכולת להתקדם ולהשתכלל. ככה תצליחו במקום העבודה שלכם:  

  1. אדם מצליח הוא אדם שיודע להקשיב. גם אם אתם יודעים הרבה ורוצים להראות את זה, חשוב מאוד להיות בהתחלה עם אוזניים כרויות, נכונים להקשיב וללמוד את העבודה, על כל הניואנסים הייחודיים לה. 
  2. נצלו את העובדה שאתם חדשים במקום העבודה ושעכשיו זה הזמן ללמוד ולשאול שאלות. אם אתם לא מבינים משהו, הקפידו לשאול אותו מבלי להתבייש, כדי שלא תטעו לאחר מכן. אחרי תקופת ההתלמדות, ייתכן ששאלות בסיסיות שהיו צריכות להישאל ולא נשאלו, כבר לא יתקבלו כל כך בהבנה.
  3. אתרו לעצמכם ידיד מנחה, שילמד אתכם את הפוליטיקה הפנימית בארגון ואיך לשרוד אותה. בכל ארגון יש את האיש שמעורה בכל התככים ומאבקי הכוחות, שיכול ללמד אתכם ממי להישמר וכיצד עליכם לנהוג בסיטואציות שונות. עצה חכמה מידיד כזה עשויה להיות שווה זהב.
  4. היו רגישים ומודעים. הצלחה במקום העבודה איננה תלויה רק בביצוע רובוטי של משימות, אלא הרבה ביכולת להתנהל באופן רגיש ומדויק עם האנשים שסביבכם, על כל מה שמפעיל אותם. הגיעו אל מקום העבודה כשכל החיישנים שלכם מופעלים ומוכנים לקלוט את המידע הסודי והרגשות שמנהלים את האנשים שסביבכם ודעו כיצד להשתמש במידע זה בתבונה. 
  5. הפגינו אכפתיות. אם אתם רואים במקום העבודה בעיה שדורשת פתרון, נסו לחשוב על דרכים לפתור אותה והציעו אותן. אם יש לכם עמית לעבודה שזקוק לסיוע, הושיטו לו ידכם. אכפתיות מצדכם תהיה מוערכת, ותחזור אליכם במצב שתזדקקו אתם לעזרה או כשתרצו לקדם משהו משלכם.