הודעת דחייה למועמד - הוראות החוק ואיך נפרדים יפה

יש דרכים רבות להודיע למועמד בתהליכי מיון על כך שלא התקבל אבל צריך לעשות זאת יפה. קאי פתרונות כח אדם ממליצה לכל מעסיק לפעול לפי ההנחיות לא רק משום שזה החוק אלא גם משום שייתכן שבעתיד תפגשו את אותו המועמד במשרה אחרת ותרצו לגייס אותו בכל זאת ותמיד כדאי להיפרד בצורה מנומסת וידידותית. אם לאחר חיפוש עבודה באשקלון הודיעו לכם שאתם מועמדים לעבודה והתחלתם תהליך מיון, יש כמה שלבים שיש לפעול לפיהם. הליך קבלה לעבודה יכול להיות קצר כאשר באים לראיון וזהו, או שיכול להיות שזה ייקח זמן בגלל הליכי מיון ממושכים כולל קורס והכשרה, ואז על אחת כמה וכמה שיש לפעול בצורה הוגנת ולקחת בחשבון לאיזו נקודה המועמד הגיע.

מה החוק מחייב?

חברת קאי כח אדם ממליצה לכם להכיר את עיקרי החוק לפיו, במקום עבודה המעסיק יותר מ-25 עובדים, יש למסור הודעה בכתב למועמד על כך שנכלל בהליכי המיון ולעדכן אותו על התקדמותו בתהליך המיון במידה ועדיין לא התקבלה החלטה בנוגע אליו או במידה ולא התקבל לאחר כל העבודה שהשקיע וההשתתפות בהליך המיון. יש מקומות שלא מחייבים הודעה רשמית כמו בעבודות קצרות מחודש או כשהמועמד לא טורח לבוא למיון או לראיון. מועמד שהשתתף בהליכי המיון שכוללים מבחן או ראיון, במקומות שאינם בתחום ההסעדה ולעבודה ממושכת מחודש זכאי להודעה על דחייתו לעבודה באופן רשמי. ההודעה יכולה להגיע גם בסמס או באמצעים אלקטרוניים אחרים שידועים למעסיק ומוסכמים על המועמד. כל הפרטים חייבים להיות בהודעה כולל הגוף שבחן אתכם ומתי הייתם שם.

רצוי ומקובל לא להיעלם

החשש הגדול ביותר של מועמד הוא להיות תלוי באוויר ללא הודעה מספקת ולכן חברת כח אדם באשקלון ששולחת אתכם לעבודה תקפיד למסור לכם עדכונים, כמתחייב בחוק. היום נהוגים גינונים חשובים של מעסיקים רציניים שמעוניינים בכם ונהוג גם לעדכן מועמדים אם במשך זמן מסוים לא מתקבלת החלטה. אם עובד אחר התקבל לעבודה על המעסיק להודיע לפחות בתוך 14 יום מתאריך זה למועמד שלא התקבל. במידה והליכי המיון נמשכים זמן רב יותר, על המעסיק למסור הודעה למועמד בנוגע להתקדמותו בהליך המיון לעבודה לפחות אחת לחודשיים. חשוב מאוד שגם המועמד לא יישאר פסיבי וייזום פנייה למעסיק, אם כי חשוב מאוד כמובן לא לעבור את הגבול. אנחנו רוצים להשאיר רושם טוב על המעסיק ובכל מקרה כדאי לחכות זמן סביר עד אז.