העסקה בתקופת הקורונה

הצעת החוק שאמורה לעודד מעסיקים לקבל מענק של 9,000 ש' טרם אושרה ולא בטוח שתתקבל, אבל היא כבר מעוררת דיונים על מצב התעסוקה במשק. כבר שנים יש ויכוח האם דמי אבטלה מעודדים אנשים להישאר מובטלים או שהם באמת מהווים עזרה ראשונה לקראת השתלבות מחדש בשוק התעסוקה. לפי קאי פתרונות כח אדם יש עדיין אנשים שרוצים לעבוד ויש הרבה מעסיקים שטרם מצאו את העובדים שמתאימים להם. הקורונה אינה הסיבה לכך ששוק התעסוקה משתנה וסובל מחוסר יציבות ויש לכך סיבות רבות שאינן קשורות בהכרח למענק למעסיקים. 

מהן בעיות ההעסקה בימינו?

חוסר הכשרה מקצועית מתאימה וחוסר הבנה במה ששוק התעסוקה מציע גורמים לכך שרבים מוותרים על תעסוקה נהדרת בשכר ובתנאים מעולים. הטכנולוגיה של היום אינה הטכנולוגיה של פעם כך שאפילו משרות כרסום וחרטות הן ממוחשבות ומצריכות שימוש במכשירים מתקדמים ובמחשבים, כך שמי שעובד בהן הוא למעשה מעין עובד הייטק מסוג מסוים ולכן גם תנאי השכר הם בהתאם. כל חיפוש עבודה באשקלון יניב לכם את התוצאות האלה של מחסור בכוח דם מיומן בטכנולוגיה מתקדמת וזה גורם לאבטלה שאינה מוצדקת. כך שכל מה שנחוץ הוא להעביר דווקא את עיקר הנטל להכשרה לעובדים כדי להכין אותם לתחום הנחשק והמבוקש כל כך.

מה מעסיקים מחפשים?

חברת קאי כח אדם מצאה שבתקופת הקורונה, מעסיקים שחזרו לעבודה מהסגר או שנחשבו לעבודה חיונית התגמשו עוד יותר בדרישות שלהם לעובדים. היום הם מוכנים להשקיע יותר בהכשרת עובדים אפילו תקופות ארוכות יותר והשכר השתפר כבר מזמן ולכן אין למעשה שום סיבה לא לקחת עובדים נוספות או להחזיר עובדים מחל"ת. אם יש מחסור בעובדים זה לאו דווקא בגלל הקורונה אלא משום ששנים רבות תחום ההכשרה המקצועית הוזנח ולא התעדכן בהתאם להתקדמות שחלה בתעשייה עצמה. היום ברור שחובה להכשיר כוח אדם מקצועי בתחום זה.

מה חשוב לעובדים בחל"ת לדעת?

אם אתם מקבלים חל"ת ואם לא, הרי שהקורונה היא ההזדמנות שלכם לנצל את המענקים ואת התקופה כדי להכשיר את עצמכם מקצועית לקראת עבודה חדשה ורווחית יותר. חברת כח אדם באשקלון מדווחת על עלייה במספר המשרות שמעסיקים מוכני להכשיר בהן עובדים ולשם אפילו באזור הדרום יותר מהממוצע, ובלבד שאנשים יתחייבו למקום העבודה ולכך שיישארו בו תקופה שמצדיקה את ההשקעה בהם. אין ספק שכולם צריכים להפיק לקחים מתקופת הקורונה ובשביל מי שרוצה למצוא עבודה לטווח ארוך זו ההזדמנות להכשיר את עצמו לכך, לפעמים במינימום של עלות מצדו.