חברות כוח אדם - מה זה?

כבר שנים רבות חברות כוח אדם הן חלק משמעותי משוק התעסוקה שלנו ורבים עושים שימוש בשירותיהן למציאת עובדים מתאימים. יש בלבול רב בין המושגים שקשורים לכוח אדם ולכן קאי פתרונות כח אדם מסייעת לכם לעשות סדר בכל המונחים האלה כדי להבין מה נכון לכם ואילו שירותים אתם יכולים לקבל. 

מהי חברת כוח אדם?

חברת כוח אדם יכולה לסייע לכן בכמה אופנים – השמת עובדים לטווח ארוך שיתקבלו לעבודה בחברה שמחפשת עובדים כאלה, העסקת עובדים לתקופת ניסיון בת כמה חודשים שיעבדו בחברה אך ייחשבו כעובדי חברת כוח אדם, החברה תקבל את ההון האנושי הדרוש לה לביצוע העבודה ולא תצטרך לטפל בשכר שלהם או בהעסקתם. אפשרות נוספת היא שחברת כוח האדם תשמש כקבלנית כוח אדם שמספקת עובדים לטווח קצר למטרות נקודתיות ולעבודות קצרות טווח ממאגר העובדים שלה. חברת קאי כח אדם מחזיקה מאגר כזה בתחומים שונים שבהם הביקוש לעובדים הוא עונתי או לפי פרויקטים ולכן מעדיפים לא להעסיק עובדים קבועים אלא לפי הביקוש. למטרה זו קיימת חברה כזאת שיכולה לספק עובדים מיומנים ומוכשרים מקצועית ללא חוזה בין החברה השוכרת לבין העובד אלא בינה לבין קאי. 

סוגי העסקה

למצבים השונים של ההעסקה יש השלכות על יחסי עובד-מעביד ועל הזכויות והוותק שנצבר. יש הבדל בין מי שמועסק על ידי חברת כח אדם באשקלון לבין מי שמקבל השמה לחברה שמחפשת עובדים קבועים ופונה אל החברה. החברה ממיינת ומאתרת את העובדים המתאימים ומעסיקה אותם דרכה אצל הלקוחות לתקופה של עד תשעה חודשים. בתקופה זו יחסי העובד-מעביד הם בין העובד לחברת כוח האדם ולא החברה שאצלה הוא מוצב בפועל. במקרה של השמה מדובר בהצבת העובד מהיום הראשון כעובד החברה שביקשה לאתר אותו ויחסי עובד מעביד חלים ביניהם. הסכם פיירול (Payroll) הוא מצב שבו החברה שמחפשת עובד מוצאת אותו בעצמה ומפנה אותו להעסקה דרך חברת כוח אדם באמצעותה הוא יועסק גם כן לתקופה של עד תשעה חודשים, במהלך תקופה זו החברה המזמינה לא תצטרך לטפל בשכר שלהם או בהעסקתם. 

מהו צו הרחבה וזכויות?

הזכויות של עובדי קבלן כוח אדם מובטחות בתוקף צו הרחבה שמעניק להם את הזכויות וההטבות כמו ימי חופשה, זכויות סוציאליות שונות, דמי הבראה והשוואת תנאים לעובדים הקבועים. חשוב לדעת שכל חיפוש עבודה באשקלון יכול להיערך על ידי החברה שמחפשת אתכם או חברת כוח האדם. כמו כן, חשוב לדעת שבכל פעם שאתם פונים לחברת כוח אדם אתם צריכים לדעת בדיוק מהו מעמדכם, מה מגיע לכם ושהזכויות שלכם נשמרות בכל מקרה. מצבים כאלה עלולים לבלבל אנשים ובעבר זה באמת גרם לחוסר מידע מספק, אולם החוקים שהשתנו ותוקנו לטובת העובדים מאפשרים לכם הרבה יותר מרחב פעולה וזכויות.