חמישה טיפים לכתיבת קורות חיים שיהיה קשה להתעלם מהם

כתיבת קורות חיים היא עסק רציני ומשמעותי מאוד בתהליך חיפוש העבודה. חשוב להקפיד לכתוב קורות חיים באופן מדויק, תמציתי ורלוונטי, כדי להקל על המגייס להבין בדיוק מי אתם ומדוע דווקא אתם מתאימים לתפקיד הנחשק. 

אז איך תעשו את זה נכון ?

  1. לא לחפור! Less is more! כתבו את כל מה שחשוב ורלוונטי למשרה בלבד, באופן מתומצת. מגייס שרואה מלל רב ולא מסונן, יעביר אתכם הלאה בלי להקדיש לכם דקה נוספת. המסמך אמור להיות אינפורמטיבי ולא סיפורי, ולכן חשוב לכתוב במדויק את המידע הרלוונטי עליכם, באופן שיהיה ניתן לרפרף ולהבין את מה שצריך. 
  2. הקפידו שהדף ייראה נעים ואסתטי. אתם לא צריכים להיות מעצבים גרפיים בשביל להגיש דף שיזמין את המגייס לעיין בו בנחת. שימו לב לגודל הכתב, לאחידות וסוג הפונט, למרווחים בין השורות ולצבעוניות נעימה ולא מוגזמת. מומלץ בהקשר הזה לחפש ברשת דוגמאות לקורות חיים, ולקחת השראה מהעיצוב. עיצוב נכון יגרום לקורות החיים שלכם לשדר בטחון ונעימות ולא צעקנות ובלבול. 
  3. יש לכם שגיהוט חתיב? אוי ואבוי אם זה יבוא לידי ביטוי בקורות החיים שלכם. אם אתם יודעים שהכתיבה שלכם אף פעם לא הייתה מושלמת, העבירו את קורות החיים שלכם להגהה טרם שליחתם. 
  4. הגזמות יכולות להיות נחמדות בשאר התחומים בחיים, אך לא בכתיבת קורות חיים. הייתם מפעילי מלגזה? כתבו זאת בפשטות, והימנעו מתיאורים כמו: "שימשתי יו"ר איגוד המלגזנים הארצי". כתיבת ניסיון רלוונטי למשרה, חשוב מאוד כדי לחסוך לכם ולמעסיקים זמן יקר. ניסיון דל סופו להתגלות ולגרום לכם להראות חסרי אמינות וכן לפספס משרות אחרות שמתאימות לכם.
  5. יש לכתוב את הניסיון התעסוקתי שלכם בסדר כרונולוגי הפוך: רשמו תחילה את התפקיד האחרון שלכם, והמשיכו כך לאחור. עליכם לרשום את שם התפקיד, שם החברה ואת טווח זמני העבודה בשנים בלבד. הוסיפו תיאור ממצה על מהות התפקיד שלכם יחד עם הישג משמעותי, כדי לגרום למעסיק להבין ששווה לו לקחת דווקא אתכם.