טיפים לחיפוש עבודה

זהו, החלטתם: אתם רוצים עבודה חדשה. בין אם מדובר בפעם הראשונה שאתם מחפשים עבודה ובין אם לא, חשוב לדעת איך לעשות את התהליך בצורה היעילה ביותר. חיפוש עבודה יכול לקחת זמן וכוחות, ולכן תצטרכו להתכונן לכך, כדי למנוע מעצמכם ייאוש ותסכול. אם תעשו את התהליך נכון, קרוב לוודאי שתצליחו למצוא את העבודה המתאימה והנכונה לכם ביותר. 

הנה הטיפים שלנו לחיפוש עבודה נכון: 

  1. שבו עם עצמכם וחישבו מה בדיוק אתם מחפשים. חשוב להגדיר לעצמכם את הדברים החשובים לכם ביותר במקום העבודה החדש. האם חשוב לכם שהעבודה לא תצריך נסיעה? אלו תנאים אתם רוצים לקבל? מה המשכורת שאתם מצפים לקבל עבור עבודתכם? באלו שעות אתם יכולים ומעוניינים לעבוד? נסו לצייר לעצמכם תמונה מדויקת של צרכים ורצונות שיש לכם, כדי שתדעו מה מתאים לכם בדיוק.     
  2. השתמשו בכל האמצעים שעשויים לעזור. חברות כוח אדם והשמה, אתרי דרושים, רשתות חברתיות, חברים ועוד. ככל שתגדילו את מעגלי החיפוש, ותיעזרו בכל הכלים העומדים לרשותכם, כך יגדלו הסיכויים למציאת העבודה המתאימה לכם ביותר.  
  3. הכינו קובץ קורות חיים מדויק. קובץ קורות החיים משקף אתכם מאוד, ולא רק מבחינת התוכן שלו. האופן שבו אתם עורכים את קורות החיים שלכם מעיד על דברים רבים, כמו סדר וניקיון, מיקוד, אמינות, אינטליגנציה ועוד. היעזרו במדריכים ובדוגמאות מהאינטרנט לכתיבת קורות חיים, וזכרו לרשום רק דברים אמתיים ורלוונטיים למשרה שאתם מחפשים. 
  4. התכוננו מראש לראיונות העבודה. חשוב לקרוא על החברה שאתם מתראיינים אליה, כדי להבין אלו איכויות רלוונטיות יש בכם ואיך להדגיש אותם במהלך הריאיון. אם אתם מסתייעים בשירות של חברת כוח אדם, תוכלו לשוחח עם איש הקשר שלכם ולהתכונן אתו לריאיון. 
  5. היו נכונים להשקיע זמן. אם אתם רוצים לקבל עבודה שמתאימה לכם באמת, אתם צריכים להבין שתהליך החיפוש דורש השקעה של זמן. אם תחפשו כבדרך אגב, פעם בכמה זמן, כמובן שהדבר לא יביא לכם את התוצאות האופטימליות. בנוסף, ישנם שלבים שונים שתצטרכו לעבור כדי להתקבל לעבודה, וזה כמובן דורש מכם סבלנות, אופטימיות ואמונה בעצמכם.