עשה ואל תעשה בראיון עבודה - למעסיק ולמועמד

ראיון עבודה הוא המקום שבו זה קורה, גם למעסיק וגם לעובד. למועמדים זו ההזדמנות להצטיין בהצגה עצמית כדי לקבל את משרת חלומותיהם ולמעסיקים זו הזדמנות למצוא את העובד המושלם שלכם. משום כך, כמה עצות להתנהלות נכונה מפי מומחי קאי פתרונות כח אדם יוכלו לעזור לשני הצדדים למקסם את המעמד. כל עצה היא דו צדדית משום שהיא מיועדת גם למעסיק וגם למועמד כדי למצוא את האדם המתאים ביותר למשרה המתאימה.

התרגשות במידה זה דווקא טוב

התרגשות בזמן ראיון היא מובנת ואמורה להיות טבעית. בניגוד למה שחושבים היא דווקא סימן טוב ומעודד לשני הצדדים. העצה למעסיק היא לתהות מה קורה כשהמועמד לא מתרגש דווקא, ולמה. האם זה משום שהוא בטוח שהוא כבר התקבל או משום שלא אכפת לו אם הוא מתאים? העצה הטובה ביותר למועמד היא לזכור שהמעסיק קרוב לוודאי יודע שהוא יתרגש קרוב ולכן אין סיבה להיבהל מכך אלא לשלב זאת בטבעיות בראיון שלו ולהסביר מדוע הוא מתרגש, ייתכן שהסיבה היא דווקא אנושית והיא תעבוד לטובתו יותר. לדוגמה, אם לאחר זמן רב של חיפוש עבודה באשקלון קיבלתם הזדמנות בחברה טובה שתמיד רציתם לעבוד בה, ספרו זאת בראיון כדי להסביר למה אתם מתרגשים. זה יכול להיות לטובתכם שיש לכם יחס חיובי למקום ולא רק משום שאתם מובטלים.

בואו מוכנים לראיון

מעסיקים שלא בודקים את רמת הידע של המועמד בנוגע לחברה שלהם מוותרים על שלב חשוב בהתאמה. מועמד שלא טורח ללמוד על החברה אליה הוא מנסה להתקבל, עשוי להיות מופתע מהשאלות שישאלו אותו על החברה וזה לא נראה טוב. מניסיונם של אנשי חברת קאי כח אדם, המעסיק המראיין מתרשם מהתעניינות המועמד בחברה משום שזה מוכיח לו שמישהו באמת רוצה לעבוד אצלו ולתרום להצלחת החברה. היום הקשר האישי חשוב לא פחות מהתוצרים העסקיים ולכן כל מה שתדעו על החברה ותוכיחו זאת במידה נכונה ולא מתרברבת בראיון עשוי לפעול לטובתכם.

ציפיות שכר

שאלת המכשלה היא תמיד ציפיות שכר משום שאתם עלולים לבקש יותר מדי או פחות מדי ולא לקלוע לדעתו של המעסיק. גם למעסיק זו שאלה שהוא צריך להתייחס אליה במידה מסוימת של ספקנות כי ברור לשני הצדדים שמדובר במשא ומתן שאמור היה להיות במקור תיאום ציפיות והבנה בנוגע ליכולתכם לשלם את השכר שהמועמד מצפה לו ולהשאיר לו את ההחלטה אם זה מתאים לו. מנתוני חברת כוח אדם באשקלון על העסקת מועמדים מתברר שברוב המקרים יש פשרה מסוימת ולכן שני הצדדים צריכים לדעת בדיוק מהו הגבול שלהם ולא להפוך את זה תמיד לדיל ברייקר ללא פשרות.