שוויון הזדמנויות בעבודה

מחפשי עבודה רבים מוטרדים משיקולים לא ענייניים שמעסיקים נוטים להכניס אל מערכת השיקולים שלהם בזמן שהם מקבלים החלטה את מי לקבל לעבודה. אין ספק שלמעסיק יש את הזכות לבחור את מי לקחת לעבודה לפי שיקולי התאמה מקצועית ואפילו מיומנויות רכות כמו יכולת תקשורת אישית והשתלבות חברתית בעבודה. מה שאסור למעסיק לעשות זה להפלות אנשים על פי שיקולים לא ענייניים כמו מגדר, גזע, דת ודעה פוליטית ועוד. חשוב לדעת שמעבר לכך שמדובר בשיקולים שאינם חוקיים, גם אין לכך שום הצדקה ואת זה מדגישים כל הזמן גם למחפשי עבודה אצל קאי פתרונות כוח אדם. סוכני השמה מחויבים לא רק לחוק אלא גם לתעסוקה הוגנת ומתן שוויון הזדמנויות בעבודה. זה אנושי, זה מוסרי וזה רק מתבקש בחברה מגוונת כמו שלנו.

אילו מקרים אינם חוקיים?

קורה לא פעם שלמרות שמדובר בחברה ישראלית שקלטה עלייה מכל רחבי העולם קיימת אפליה של אנשים על פי מוצא עדתי או דתי. במקרים כאלה הסימן הוא מועמד בעל אותם כישורים שמקבל את הקידום או העבודה ולכם נאמר שאין לכם מספיק כישורים. במקרה כזה, ברור שהשיקול לדחייה הוא אישי ולא נותר אלא לבדוק מהו ולמה זה קרה. לא מומלץ להקליט אנשים בזמן ראיון אבל ברור למה מי שנופל קרבן לאפליה כזאת כבר אינו נותן אמון ועלול להקליט. עם זאת, יש דרכים אחרות שחברה כמו חברת קאי כח אדם יכולה לבדוק עבורכם מה בדיוק עושים וכיצד מגלים למה לא קיבלו אתכם לעבודה.

אפליית נשים

אפליית נשים מוכרת מאוד בגלל החשש מתקופות הריון שמוציאות את העובדת ממעגל העבודה לתקופה ארוכה. במקרים שבהם אתן חושדות שזה היה השיקול כנגדכן בזמן חיפוש עבודה באשקלון, מומלץ לפנות לייעוץ אצל עורך דין לענייני עבודה כדי לוודא שיישמרו הזכויות שלכן. אפליה כזאת קל יותר לבדוק משום שבמקרים רבים נאמר לנשים אלו שזהו השיקול וזוהי ההחלטה שלכן כיצד לפעול. רצוי לדעת שזה לא חוקי אם כי בהחלט שמורה גם למעסיק הזכות להסביר למה הוא לא יכול לעשות זאת ולמה נחוץ לו עובד שלא ייעדר. חשוב לדעת שנשים מוגנות גם בתקופות של טיפולי פוריות כמו גם בהריון ואף לתקופה מסוימת לאחר ששבו לעבודה.

האפליה הולכת ומצטמצמת

שנים רבות היו סיבות שונות לאפליית עובדים והיום הן אינן חוקיות. בעבר ידעו כי אנשים מופלים בשל שירות מילואים פעיל, מעצם היותם הורים, השקפתן הפוליטית או אפילו נטייה מינית. על פי חברת כוח אדם באשקלון, התופעה הולכת ומצטמצמת בגלל החומרה שבה רואים זאת בבית המשפט ולכן יש פחות סיכוי שתיתקלו בזה היום.